JULIA REINMAN

Julia on õppinud kitarriõpetajaks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA), kus ta omandas 2007. aastal magistrikraadi interpretatsioonipedagoogikas. Ta on töötanud mitmes koolis, sealhulgas Tallinna Muusikakeskkoolis, Saku Muusikakoolis, Tallinna Muusikakoolis ja Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis. Paljud tema õpilased on esinenud edukalt üleriigilistel ja rahvusvahelistel konkurssidel ning mitmed on jätkanud oma teed professioonalse muusiku ja kitarriõpetajana. Julia on juhendanud EMTA kitarritudengite pedagoogilist praktikat ja lõputöid ning viinud läbi kitarriõpetajate koolitusi koostöös EMTA Täienduskoolituskeskusega. 

Aastatel 2005–2010 oli Julia Tallinna Kitarrikvarteti liige, ansamblikaaslasteks Heiki Mätlik, Kristo Käo ja Jorma Puusaag. 2008–2013 juhtis ta Eesti Kitarriseltsi tegevust, korraldades mitmeid festivale, konkursse, pillimängulaagreid ja õpetajate seminare. Ta on olnud kitarriõpilaste konkursside žüriiliige, koostanud Eesti Muusikakoolide Liidu jaoks klassikalise kitarri ainekava ning tõlkinud ingliskeelseid kitarriõpikuid iseõppijaile (kirjastused Sinisukk ja Tänapäev).

Julia on õppinud ka kultuurikorraldust ning tegutsenud ooperi, balleti ja teiste muusikateatri projektide produtsendina. Suur huvi täiskasvanute õpetamise vastu viis ta Tallinna Ülikooli õppima andragoogikat. Julial on andragoogika magistrikraad ja täiskasvanute koolitaja 7. taseme kutse.
https://www.kitarr.ee/opetaja-julia-reinman/


HELIN HALLIK


Helin Hallik on väljapaistev noor kitarrist, kes on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis Julia Reinmani, Vahur Kubja ja Kirill Ogorodnikovi käe all ning jätkab kitarrimänguõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on andnud palju kontserte nii solistina kui ka ansamblis ning võtnud osa mitmete kuulsate kitarristide meistriklassidest (Goran Krivokapic, Tomasz Radziszewski, Dale Kavanagh, Gabriel Bianco jpt). Helin on auhinnalisi kohti saavutanud mitmetel kitarrikonkurssidel, millest mainimisväärseimad on 1. koht Tallinna kitarrikonkursil, 3. koht üleriigilisel konkursil “Parim noor instrumentalist” ning 3. koht Balti kitarrifestivali konkursil Birstonases, Leedus 2018. ja 2019. aastal.

2020. aastal osales Helin Eesti Rahvusringhäälingu korraldatud noorte solistide konkursil „Klassikatähed“, mille atraktiivne teleformaat tõi tema talendile palju uusi austajaid. Helin on üles kasvanud muusika keskel ning peab muusikas olulisimaks tunnetust ning sügavust. „Leian, et interpreet peab teost esitades jälgima helilooja soove, kuid alati poetama palasse ka killukese iseendast. Nõnda saab tekkida kooskõla helilooja, interpreedi ning kuulaja vahel.”
https://menu.err.ee/1030404/klassikatahed-2020-vaata-helini-esitusi


MÄRTEN MÄNNISTE

Märten Männiste õpib interpretatsioonipedagoogikat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Kirill Ogorodnikovi kitarriklassis. Ta lõpetas 2020. aastal kuldmedaliga Tallinna Muusikakeskooli, kus tema õpetajateks klassikalise kitarri erialal on olnud Julia Reinman, Vahur Kubja ja Sulo Kiivit. Ta on saavutanud esikohti üleriigilistel ja rahvusvahelistel kitarrikonkursidel. 2012. ja 2016. aastal võitis ta esimese koha üleriigilisel konkursil „Parim noor instrumentalist”.

Märten tegeleb ka laulmise ja näitlemisega. Ta on teinud kaasa paljudes teatrilavastustes ja teleseriaalides ning dubleerinud arvukalt animafilme. Rahvusooperis Estonia on tal alates 2018. aastast nimiosa muusikalis „Buratino”. 2015. aastal võitis Märten vanemas vanusegrupis esikoha ja pälvis Grand Prix ETV telekonkursil „Laulukarussell”. Ta annab aktiivselt kontserte Männiste perebändi koosseisus ja esineb ka sooloartistina. Füüsilist vormi aitab Märtenil hoida jalgpall – ta mängib Eesti Esiliigas Nõmme United meeskonnas. 

2021. aasta sügisel võttis Märten osa TV3 telesaatesarjast "Eesti otsib Superstaari", kus ta esines võidukalt läbi mitme vooru ning saavutas neljanda koha.
https://play.tv3.ee/series/marten-manniste--kohtumistund,clip-3410610